سنگ آهن چاه گز باعث ثروت یک توریست شد

علیرغم این واقعیت که سنگ آهن چاه گز به مقدار کم یا زیاد در ترکیب همه سنگ ها گنجانده شده است، سنگ آهن تنها به عنوان تجمعی از ترکیبات آهن دار شناخته می شود.

که آهن فلزی را می توان از نظر اقتصادی به دست آوردانواع صنعتی سنگ آهن به شرح زیر است تیتانیوم مگنتیت و ایلمنیت  تیتانومگنتیت است.

مارتیت و مارتیت هیدروهماتیت سنگ معدنی غنی که پس از کوارتزیت‌های آهن تشکیل شده‌اند در پوسته های هوازدگی است.

چهار نوع اصلی از محصولات سنگ آهن مورد استفاده در متالورژی آهن وجود داردسنگ آهن جدا شده سنگ سنگ شکن غنی شده با روش جداسازی.

آگلومرا،گلوله،بریکت سنگ آهنترکیب شیمیایی با توجه به ترکیب شیمیایی، سنگ‌های آهن عبارتند از اکسیدها، هیدرات‌های اکسیدها و نمک‌های کربنیک اکسید آهن است.

که در طبیعت به شکل کانی‌های مختلف وجود دارند که مهم‌ترین آنها عبارتند امگنتیت سنگ آهن مغناطیسی، هماتیت است.

سنگ آهن براق یا قرمز لیمونیت سنگ آهن قهوه ای که شامل سنگ های باتلاقی و دریاچه ای است، سیدریت سنگ آهن اسپار یا اسپار آهن و انواع آن اسفروزیدیت.

به عنوان یک قاعده، هر انباشته از کانی های معدنی نامبرده مخلوطی از آنها است، گاهی اوقات بسیار نزدیک، با سایر مواد معدنی است.

که حاوی آهن نیستند مانند خاک رس، سنگ آهک یا حتی با مواد تشکیل دهنده سنگ های آذرین کریستالی گاهی برخی از این کانی ها با هم در یک کانسار یافت می شوند.

اگرچه در بیشتر موارد یکی از آنها غالب است، در حالی که برخی دیگر از نظر ژنتیکی با آن مرتبط هستند سنگ آهن غنیگلوله های سنگ آهن مورد استفاده برای ذوب آهن است.

سنگ آهن غنی دارای محتوای آهن بیش از 57٪، کمتر از 8-10٪ سیلیس، کمتر از 0.15٪ گوگرد و فسفر است این محصول غنی‌سازی طبیعی کوارتزیت‌های آهنی است.

که از شسته شدن کوارتز و تجزیه سیلیکات‌ها در طی فرآیندهای هوازدگی طولانی‌مدت یا دگرگونی ایجاد می‌شود.

سنگ آهن ضعیف ممکن است حاوی حداقل 26 درصد آهن باشددو نوع مورفولوژیکی اصلی ذخایر سنگ آهن غنی وجود دارد.

مسطح و خطی آنهایی که مسطح هستند بر روی لایه‌های شیب‌دار کوارتزیت‌های آهنی به شکل نواحی بزرگ با پایه‌ای جیبی‌مانند قرار دارند.
به پوسته‌های هوازدگی معمولی تعلق دارند کانسارهای خطی، توده های گوه ای شکل از سنگ معدن غنی هستند.

که در اعماق در مناطق گسل ها، شکستگی ها، خرد شدن، خمیدگی ها در فرآیند دگرگونی سقوط می کنند سنگ معدن با محتوای آهن بالا مشخص می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.